Forum Gra o Puchar Jaśka Wędrowniczka Strona Główna Gra o Puchar Jaśka Wędrowniczka
Krótki opis Twojego forum [ustaw w panelu administracyjnym]

Ruski Typer - Mistrzostwa Świata 2018

Kawys

Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 1250
Przeczytał: 7 tematów

PostWysłany: Sob 23:45, 09 Cze 2018    Temat postu: Ruski Typer - Mistrzostwa Świata 2018

I. O co chodzi ? (zasady - wersja minimalna)

1. Rywalizacja polega na typowaniu wyników spotkań Mistrzostw Świata 2018. Typy umieszczamy na stronie www.zerodozera.fora.pl

2. Umieszczać typy można na 2 sposoby:
- po zarejestrowaniu i zalogowaniu się na forum (opcja ta pozwala na edytowanie i cytowanie typów)
- bez rejestracji i logowania, jako „gość” (bez możliwości edytowania typów)

Zgłaszanie typów powinno nastąpić przed rozpoczęciem danej kolejki (szczegółowe informacje dla Zapominalskich i Zapracowanych znajdują się w pkt II.1)

3. Jak punktujemy:

- trafiony dokładny wynik bramkowy na boisku = 4 pkt

- trafiony zwycięzca na boisku i ilość bramek jednej z drużyn = 2 pkt
Przykład: Polska – Senegal typ 2-1, wynik na boisku 2-0, 3-1, 4-1 itd.

- trafiony zwycięzca na boisku i różnica bramek = 2 pkt
Przykład: Polska – Senegal typ 2-1, wynik na boisku 1-0, 3-2, 4-3 itd.

- trafiony remis, ale ilość bramek różna w typowaniu i na boisku = 2 pkt
Przykład: Polska – Senegal typ 1-1, wynika na boisku 0-0, 2-2 itd.

- trafiony zwycięzca na boisku, ale nietrafiona ilość bramek obu drużyn i nietrafiona różnica = 1 pkt
Przykład: Polska – Senegal typ 2-1, wynik na boisku 3-0, 4-2, 5-3 itd.

- wytypowany odwrotny wynik (na boisku wygrała drużyna A, w typie zwycięstwo drużyna B i odwrotnie) = -1 pkt (minus 1)
Przykład: Polska – Senegal typ 2-1, wynik na boisku 0-1, 1-2, 1-3 itd.

- nietrafiony wynik przy remisie na boisku lub w typowaniu = 0 pkt

MECZ KOLEJKI:
W każdej kolejce gracz wybiera „mecz kolejki”, który jest punktowany podwójnie (można wtedy zdobyć od -2 do 8 pkt za ten jeden mecz). Jeżeli gracz nie wskaże (np. zapomni), który mecz w danej kolejce jest jego meczem kolejki - nie ma podwójnych punktów za żaden mecz.

Dodatkowo, przed 1 kolejką każdy podaje swoje typy Zawodników odpowiadając na zadane pytania:

- „Podaj dane zawodnika, który wg Ciebie strzeli gola podczas Mistrzostw.”
Każdy podaje jednego zawodnika na cały turniej. Za każdego gola zdobytego przez „swojego” Zawodnika otrzymuje się 1 punkt. Gole zdobyte w serii „rzutów karnych” (po dogrywce) oraz samobójcze nie są wliczane. Przyjmujemy dane ze strony [link widoczny dla zalogowanych]

- „Podaj dane zawodnika, który wg Ciebie zostanie ukarany czerwoną kartką podczas Mistrzostw.”
Trafiony typ to 3 punkty doliczane JEDEN raz, od razu po czerwonej kartce (nieważne czy za dwie żółte, bezpośrednia, czy w tunelu po meczu). Przyjmujemy dane ze strony [link widoczny dla zalogowanych]

4. Typujemy wyniki bez ewentualnych „rzutów karnych” tzn. decydujący w naszej grze jest wynik po zakończeniu spotkania (mecz bez dogrywki) lub po zakończeniu dogrywki, jeśli się w danym meczu odbyła.

5. Finanse:
- Opłata startowa (w całości przeznaczona na nagrody) wynosi 30 zł.
- jedynym słusznym rozwiązaniem jest wpłata startowego przed rozpoczęciem gry, gdy wszyscy jeszcze mają nadzieję, że zwyciężą i wpłacają z przyjemnością
Oczekuję wpłat do 19 czerwca.

Konto: 51 1940 1076 6302 8966 0000 0000
Odbiorca: Marcin Kawa

6. Nagrody:
Tym razem bez koszulek. Cała kasa na nagrody.
75% zwycięzca
15% 2 miejsce
10% 3 miejsce

7. Dodatkowa zabawa – PUCHAR „KREDYTYPRZYKAWIE.PL”
Gracz, który dokładnie wytypuje wynik końcowy meczu (lub wynik przed ewentualnymi rzutami karnymi w fazie pucharowej) otrzymuje "*" (gwiazdkę).
Typujący, który zdobędzie najwięcej "*" (wytypuje najwięcej dokładnych wyników) otrzyma nagrodę specjalną: markową kawę o wartości około 50 zł

Poniżej przykładowe typowanie na 1 i 2 kolejkę:

1 kolejka (pierwsze mecze w grupach A, B, C, D) typowanie do 14 czerwca godz. 17:00
16.06 21:00 Chorwacja – Nigeria 2-1
GOL: Piotr Zieliński (Podaj dane zawodnika, który wg Ciebie strzeli gola podczas Mistrzostw)
RED: Cristiano Ronaldo (Podaj dane zawodnika, który wg Ciebie zostanie ukarany czerwoną kartką podczas Mistrzostw)

2 kolejka (pierwsze mecze w grupach E, F, G, H) typowanie do 17 czerwca godz. 14:00

1. Zgłaszanie typów:
- powinno nastąpić przed rozpoczęciem kolejki poprzez opublikowanie ich na stronie internetowej gry (wyjątek: ostatnia kolejka, gdy utajniamy typy Zawodników zainteresowanych walką o Zwycięstwo)
- dopuszczalne jest typowanie najpóźniej do rozpoczęcia pierwszego meczu drugiego dnia każdej kolejki (oczywiście z pominięciem spotkań już rozegranych). Podanie typów po rozpoczęciu pierwszego meczu drugiego dnia kolejki będzie uwzględnione po naliczeniu 2 punktów karnych.
- typować można najpóźniej do oficjalnej godziny rozpoczęcia meczu, decyduje zegar forum. UWAGA: nie ma ani minuty tolerancji czasowej!

Jeżeli Ktoś ma potrzebę typowania w pierwszym dniu kolejki pojedynczych spotkań - bardzo proszę o korzystanie z opcji: "cytuj" wcześniejsze typy.

IX - półfinały – rozpoczęcie 10.07 20:00
X – mecz o 3 miejsce +finał – rozpoczęcie 14.07 16:00 (dla chętnych utajnione)

W sumie 64 spotkania (kolejki I-VII po 8 spotkań, kolejka VIII – 4 mecze, kolejka IX – 2 mecze, kolejka X - 2 mecze)

3. Brak wpłaty do 20 czerwca - od tego dnia będę oznaczał w tabeli Osoby, od których nie odnotowałem wpłaty.

4. Jeżeli na koniec gry wśród 3 najlepszych zawodników będą równe zdobycze punktowe, to o wyższym miejscu decyduje w kolejności:
a. większa ilość trafionych dokładnie wyników
b. większa ilość punktów po odjęciu punktów za typy dodatkowe (gol, czerwona kartka)

Jeżeli powyższe nie przyniesie rozstrzygnięcia to przeprowadzone zostanie losowanie w obecności przynajmniej 2 niezainteresowanych uczestników gry.

5. Puchar „KREDYTYPRZYKAWIE.PL” – Przy kilku liderach na koniec gry, przeprowadzone zostanie losowanie w obecności przynajmniej 2 niezainteresowanych uczestników gry.

6. Błędy w opublikowanej punktacji lub protesty, co do przyjętych interpretacji zasad należy zgłaszać w ciągu 48 godzin od umieszczenia wyników danej kolejki na forum. Po tym czasie wyniki nie będą zmieniane nawet w przypadku ewidentnego błędu.

7. Strzelec gola – wiążący jest zapis na stronie [link widoczny dla zalogowanych] , zmiana strzelca na tej stronie do 48 godzin od zakończenia ostatniego meczu kolejki skutkuje zmianą w naszej punktacji. Późniejszych zmian nie uwzględniam

8. Czerwona Kartka – wiążący jest zapis na stronie [link widoczny dla zalogowanych] , przyznanie punktów jest ostateczne – ewentualne anulowanie kartki nie powoduje anulowania przyznanych punktów.

9. Mecze przerwane i niedokończone w ciągu kolejnych 3 dni są anulowane z typera. W przypadku anulowania meczu kolejki nie ma możliwości wybrania następnego meczu kolejki w danej kolejce.

10. Mecze, w których wynik będzie zweryfikowany jako walkower, dla celów typera rozstrzygane są następująco: 1) ogłoszenie walkowera do 24 godzin od zakończenia kolejki – mecz anulowany z typera. W przypadku anulowania meczu kolejki nie ma możliwości wybrania następnego meczu kolejki w danej kolejce. 2) ogłoszenie walkowera powyżej 24 godzin od zakończenia kolejki nie powoduje zmian w typerze (akceptujemy wynik z boiska).

11. Jeżeli turniej zostanie przerwany i nie dokończony do 31 lipca 2018r., to: 1) przerwanie przed końcem fazy grupowej – anulujemy całą grę; 2) przerwanie w trakcie fazy pucharowej – obowiązuje klasyfikacja po ostatniej rozegranej pełnej kolejce.

Mam nadzieję, że spornych sytuacji nie będzie … życie pokazuje jednak, że nie da się wszystkiego przewidzieć. W takim przypadku wiążąca interpretacja należy do mnie, oczywiście po konsultacjach z innymi Uczestnikami.

Jeżeli coś jest niejasne – proszę o pytania najdalej do poniedziałku (11.06), jest jeszcze czas na wyjaśnienia, zmiany, dopiski … Od środy (13.06) regulamin staje się ostateczny .

Miłej Zabawy!!!

Ps. Nie sądzę, żeby nasza zabawa okazała się hitem internetu i absolutnie tego nie chcę, więc na wszelki wypadek napiszę: Moje moce obliczeniowe oceniam na maksymalnie 20 graczy. Smile

Ostatnio zmieniony przez Kawys dnia Wto 12:39, 12 Cze 2018, w całości zmieniany 2 razy

pisze sie Smile

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gra o Puchar Jaśka Wędrowniczka Strona Główna -> Regulamin i typy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)