Forum Gra o Puchar Jaśka Wędrowniczka Strona Główna Gra o Puchar Jaśka Wędrowniczka
Krótki opis Twojego forum [ustaw w panelu administracyjnym]

Noriega!!! Pobudka! Runda się zbliża!

Kawys

Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 1249
Przeczytał: 5 tematów

PostWysłany: Śro 13:11, 04 Lut 2015    Temat postu: Noriega!!! Pobudka! Runda się zbliża!

Tomasz Kulon napisał:
... poniżej moja propozycja zmiany w regulaminie:
Uważam, że kara w postaci anulowania wszystkich meczów sobotnio-niedzielnych za wytypowanie 7 min po rozpoczęciu pierwszego sobotniego (regulamin pozwala na 5 min.) jest zdecydowanie za surowa w stosunku do przewinienia.
Proponuje dopuścić możliwość typowania meczów nierozpoczętych w trakcie trwania pierwszego sobotniego bez kary.
Dodatkowo mozna rownież typować pózniej ale wtedy z założenia kara wynosi -2 pkt.
Obowiązuje oczywiscie zasada cytowania postów dlatego dla liczącego punkty nie powinno to sprawiać większych problemów.
Prosze Was o opinie

Gra nas coraz mniej, więc chyba możemy spróbować poluzować regulamin, bez obawy o przejrzystość liczenia punktów.
Zakładam jednak, że znajdą się Osoby, które będą obstawiać po jednym meczu i to w jego 5 minucie, co już sprawiedliwe nie będzie.

Proponuję, więc:

1. Zlikwidowanie 5 minutowej tolerancji. Typujemy wynik do godziny jego oficjalnego rozpoczęcia (bez żadnych odstępstw typu np była minuta ciszy za zmarłego kibola i mecz się rozpoczął 3 minuty później)

2. Typowanie wyników:
"3. Zgłaszanie typów powinno nastąpić przed rozpoczęciem kolejki, jeżeli nastąpi drugiego dnia kolejki to też będzie uwzględniane, oczywiście z pominięciem meczów które już się odbyły lub rozpoczęły.
Zmiany wytypowanych (ale jeszcze nie rozpoczętych w momencie zmiany) meczów muszą być umieszczane w nowym poście.
Typować można najpóźniej do oficjalnej godzinie rozpoczęcia meczu, decyduje zegar forum. Wszystkie mecze powinny być wytypowane najpóźniej do pierwszego meczu sobotniego (lub drugiego dnia kolejki jeśli jest w środku tygodnia). Podanie typów po rozpoczęciu pierwszego meczu drugiego dnia kolejki będzie uwzględnione po naliczeniu 2 punktów karnych.
Godziny typowań podawane na forum są informacyjne, ostateczne dla ważności typów są rzeczywiste godziny rozgrywania meczów.
Typy powinny być wpisywane na Forum ew. do mnie mailowo (trzaskos@o2.pl) lub ostatecznie telefonicznie (606 61 21 44). "

3. Jasne opisanie w regulaminie sposobu doliczania punktów za 4 bramki w meczu. Wydaje mi się że Noriega doliczał punkty niezależnie od "trafionej różnicy bądź ilości bramek jednej z drużyn", więc dobrze byłoby wykreślić ten "kawałek zdania".
W tym momencie w regulaminie jest taki "kwiatek":
Typ 4 lub więcej bramek ale trafiona różnica bądź ilość bramek jednej z drużyn
Przyznajemy +1 pkt gdy padnie co najmniej 4 bramki w meczu
a więc :
typ 3:1 wynik 4:0
...

4. Ciągle nie mogę uwierzyć, że uwzględniamy punkty za walkower, więc spróbuję jeszcze raz zaproponować zmianę:

dla mnie też ok, w ciągu kilku dni je dodam

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gra o Puchar Jaśka Wędrowniczka Strona Główna -> Regulamin i typy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)